Hundai - historia marki

O Hyundai

Południowokoreański koncern powstały w 1947 roku z inicjatywy Chung Ju-young. Początkowo firma zajmowała się budownictwem. Dopiero w 1967 roku rozpoczęto produkcję samochodów Hyundai pod szyldem Hyundai Motor Company. Najpierw rozpoczęła się produkcja aut Cortina na licencji Forda.

Dopiero potem pierwszym prawdziwym i samodzielnym modelem Hyunday był zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Turynie model Pony w 1974 roku. 4 lata później Pony zadebiutował na europejskim rynku motoryzacyjnym, a pierwszymi odbiorcami była Belgia, Holandia, Grecja i Hiszpania. Hundai produkował model Pony do 1982 roku. Samochód produkowano także jako nowsze modele drugiej i trzeciej generacji do 1994 roku. To właśnie Pony trzeciej generacji jeździ po polskich drogach.

W 1980 roku Hiundai przedstawił swoim klientom dwa nowe modele: Mark V oraz Granada. Model Excel zaprezentowano w 1985 roku. W tym samym roku swój debiut miała także limuzyna Grandeur. W 1987 roku pojawia się Sonata jako auto średniej klasy, a 1990 rok należy do sportowej linii Scoupe. W 1994 roku pojawia się Accent. Potem Hyunday osiąga coraz to większe sukcesy na rynku międzynarodowym, toteż i wprowadzane modele pojawiają się częściej i w nowszych generacjach. Rok 2001 był przełomowy ze względu na to, że powstały modele aut terenowych między innymi Santa Fe, Hyundai SUV Tucson oraz ix55.

Na sukces marki miała na pewno wpływ produkcja pierwszego koreańskiego samochodu wyposażonego w silnik V6 montowaną w modelu Grandeur. Ważny był także 1998 rok, kiedy Hiunday przejął rodzinną Kię.

 

 

 

Hyundai w Polsce

Oficjalnie na polskim rynku motoryzacyjnym Hyundai zadebiutował w 1993 roku, wtedy to powstała firma Hyundai Corporation Poland. Polacy kojarzą markę Hyundai z kilkoma modelami. Zwłaszcza z i10, i20, i30, Grandeur, Sonata, Accent, Getz. Oprócz tych modeli w Polsce można spotkać także Hyundai H-1, kompaktową Elantrę oraz jej poprzedniczkę Lantrę, Genesis wyposażone w silniki V6 i V8, luksusową limuzynę Centenniel czy van Trajet, Entourage. Co prawda polska wersja marki jest często „spolszczana” lub obarczona błędami i potocznie można spotkać się z hyunda, huyndai, hyndai.

 

 

 

Dlaczego Hyundai?

Jeśli chcemy nabyć samochód marki Hyundai dealer będzie najlepszym partnerem. Takich salonów w Polsce jest całkiem sporo, co więcej oferują wszystkie modele dostępne na polskim rynku. W dodatku w szerokiej ofercie znajdziemy nowe i używane samochody, sprawdzone i niezawodne. Autoryzowani dealerzy oferują promocje, rabaty, służą pomocą przy wyborze i zakupie samochodu, dlatego warto korzystać z ich usług.

Hyundai to marka znana na całym świecie i wielokrotnie była nagradzana w branży motoryzacyjnej. Ostatnią nagrodę przyznano w 2013 roku. Hyundai Santa Fe był najlepszy w plebiscycie Samochód Roku Playboya 2013 w kategorii „Znak czasów”.
Wśród klientów Hyundai ceniony jest głównie za funkcjonalność, bezpieczeństwo, bezawaryjność, niezawodność oraz dobry układ jezdny.
Na oficjalnym polskim profilu Facebooku Hyundai ma ponad 50.000 fanów. Ta liczba o czymś świadczy i dowodzi, że marka ta zyskała wielu zwolenników wśród kierowców. O sukcesie jaki odniósł południowokoreański koncern świadczy również ilość sprzedanych modeli samochodów marki Hyundai oraz bogata różnorodna oferta modeli dostosowana zarówno do indywidualnych jak i komercyjnych klientów.

 

 

 

Skontaktuj się z nami
TWOJE DANE