Nowy Hyundai i20 otrzymał prestiżową nagrodę "Złota Kierownica 2015"

2015-11-30
12:37:05
  • Czytelnicy magazynu Auto Świat w 20 krajach oddali swoje głosy na i20
  • Miejski samochód Hyundaia przekonuje atrakcyjnym designem, przestronnością i wysoką jakością
  • Pierwsza w historii ‘Złota Kierownica’ dla samochodu marki Hyundai


Hyundai i20 nowej generacji został laureatem w konkursie ‘Złota Kierownica 2015’. Dzięki głosom czytelników, kompaktowy model Hyundaia zwyciężył w swoim segmencie pokonując silnych rywali - m.in. Skodę Fabia i Opla Karl. Było to pierwsze wyróżnienie dla marki Hyundai w tym prestiżowym plebiscycie.

Peter Schreyer - Prezes i szef designu Hyundai Motor Group, odebrał nagrodę podczas ceremonii która odbyła się w budynku wydawnictwa Axel Springer w Berlinie. "Jesteśmy dumni, że czytelnicy są pod wrażeniem jednego z najmłodszych członków naszej rodziny modelowej. Jest to kolejny dowód na to, że utrzymujemy dobry kierunek działań w obszarze designu oraz jakości. " – powiedział.

Obchodzący w tym roku swoje 40-lecie plebiscyt ‘Złota Kierownica’ docenia najlepsze samochody, jakie pojawiły się  na rynku w ciągu roku. Organizowany przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild oraz tygodnik Bild am Sonntag, przebiega we współpracy z siostrzanymi publikacjami w 20 krajach w całej Europie. W tegorocznej edycji na swoje ulubione samochody głosowało 425 000 czytelników.

Nowy Hyundai i20 wygrał w kategorii małych samochodów, w której pod uwagę brano wyłącznie głosy czytelników. Zwycięstwo modeli w pozostałych kategoriach (samochód kompaktowy, średniej wielkości samochód, średniej wielkości SUV, luksusowy samochód, samochód sportowy i samochód rodzinny) było wypadkową zarówno głosów czytelników, jak i ocen jury, złożonego z projektantów, redaktorów naczelnych, kierowców wyścigowych i innych przedstawicieli branży motoryzacyjnej.

Nagroda dla Hyundaia i20 nowej generacji uzupełnia wcześniejsze, prestiżowe wyróżnienia dla tego modelu – m.in. w dziedzinie designu: Red Dot Design Award oraz iF Design Award.  

i20 został także ‘najlepszym samochodem w swojej klasie’ w teście porównawczym samochodów tego segmentu przeprowadzonym przez magazyn Auto Bild (wydanie 32, 2015).