Hyundai Elantra zwyciężył w plebiscycie Fleet Awards Polska 2016

2016-08-02
14:28:20

Hyundai Elantra nagrodzony w kategorii ‘samochód dla pracownika – segment C’. Nowy sedan Hyundaia pokonał 13 silnych konkurentów.

Całkowicie nowy model Hyundai Elantra, którego europejska premiera miała miejsce na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Poznaniu, zdobył nagrodę: ‘samochód flotowy - samochód dla pracownika, segment C’ w plebiscycie Fleet Awards Polska, organizowanym co roku przez magazyn Flota.

Nowy Hyundai Elantra został doceniony przez fleet managerów, producentów i importerów samochodów oraz przedstawicieli firm usługowych. Przez 30 dni oddawali oni swoje głosy przez Internet, a następnie ocenili samochody w Wielkim Teście Flotowym.

Specjalnie przygotowane próby dynamiczne pozwoliły na gruntowne przetestowanie aut pod kątem ich właściwości jezdnych, komfortu i użyteczności we flotach firmowych.

Hyundai Elantra pokonał aż 13 konkurentów–modeli wiodących marek motoryzacyjnych i okazał się najlepszą ofertą flotową w segmencie C.

‘Nagroda Fleet Awards dla nowego modelu Elantra w kategorii ‘samochód dla pracownika’ jest dużym wyróżnieniem dla naszej marki’ – powiedział Grzegorz Sokalski, Manager ds. Sprzedaży Flotowej Hyundai Motor Poland. ‘Konkurowaliśmy aż z trzema autami nagrodzonymi tytułem Car of the Year i najlepiej sprzedającymi się samochodami do firm w segmencie C w Polsce. Nowa Elantra właśnie pojawia się w naszej ofercie i cieszy nas fakt, że już na etapie premiery model jest tak wysoko oceniany przez Fleet Managerów. Jesteśmy przekonani, że stworzona przez nas oferta handlowa dodatkowo zachęci ich do wprowadzenia Elantry do swoich flot’ - dodał.

Nagrodzony Hyundai Elantra to już szósta generacja modelu, który zbudował globalną pozycję marki i jest najlepiej sprzedającym się modelem Hyundaia na świecie.

Nowy samochód wyróżnia się również pod względem liczby wiodących w klasie rozwiązań gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo. Fotel kierowcy ze zintegrowanym systemem pamięci ustawień (IMS) zapewnia maksimum komfortu, a inteligentny bagażnik ułatwia załadunek, otwierając się automatycznie gdy kierowca posiadający kluczyk znajduje się w bliskiej odległości.  

Nowoczesne rozwiązania, takie jak system wykrywania martwego pola (BSD), czy system ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCTA) zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

W konstrukcji nadwozia wykorzystano o 32% więcej stali o wysokiej wytrzymałości, w celu uzyskania większej trwałości i sztywności.

Inżynierowie Hyundaia opracowali dla nowej Elantry wyjątkowo wydajne i oszczędne jednostki napędowe. Samochód może być wyposażony w silnik 1.6 MPi o mocy 128 KM lub 1.6 CRDi o mocy 136 KM.

Nowy Hyundai Elantra oferowany jest teraz także w programie wynajmu konsumenckiego Hyundai Abonament i podobnie jak wszystkie modele Hyundaia objęty jest 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.